VIII Mistrzostwa Radomia
w Piłce Nożnej Chłopców
o Puchar Braci Czachorów
Radom, rok szkolny 2006/2007

W środę dn. 8 listopada 2006 r o godzinie 12.00 w PG nr 5 odbyło się wręczenie nagród VIII Międzygimnazjalnych zawodów w Piłce Nożnej Puchar Braci Czachorów pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia.
W sali gimnastycznej znajdowali się zawodnicy ze szkół, które zdobyły miejsca I-IV, trenerzy, dyrekcja, organizatorzy zawodów oraz dziennikarze gazetki szkolnej “Radomska Piątka”. Głównym organizatorem był pan Dariusz Wziątek, który w tym roku zdobył srebrny Krzyż Zasługi oraz nagrodę Prezydenta Miasta Radomia. Uroczystość rozpoczęło krótkie przemówienie pani dyrektor Zofii Kukli. Następnie głos zabrał Miłosław Paluch - dyrektor Wydziału Sportu i Edukacji Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Kalusia i Ewelinka, uczennice PG 5

Rozgrywki odbywały się w dniach 27 września do 12 października. W tym roku nasze gimnazjum nr 5 zajęło I miejsce w tych mistrzostwach, II - PG nr 4, III-PG nr 11, natomiast IV - PG nr 8. Kapitanem zwycięskiej drużyny jest Piotr Sawicki z klasy 3A, a najlepszym zawodnikiem zawodów został uczeń naszej szkoły Damian Suwała, najlepszym bramkarzem - Mateusz Iskra z PG nr 4. Oprawą muzyczną zajął się pan Artur Walczak i pani Beata Jarząbek-Sulima. Pani dyrektor przybliżyła wszystkim historię Braci Czachorów i uczciliśmy pamięć trzech zamarłych braci minutą ciszy. Pani dyrektor Małgorzata Czachor wręczyła zawodnikom i trenerom puchary, a także medale.  Na zakończenie zabrał głos Prezes Szkolnego Związku Piłki Nożnej. Podziękował on organizatorom i zawodnikom. Uczestnicy imprezy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. Spotkaniu towarzyszył bardzo wesoły i pogodny nastrój.
Gratulujemy naszym szkolnym kolegom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.